foto1
Belge form dökümanlar evrak
foto1
Windows word excel powerpoint access frontpage ms paint
foto1
Soru bankası tüm sınıflar branşlar için sorular bilgisayar testleri
foto1
Eba zümre plan hem zümre ve planları
foto1
Açıklamalı atasözleri ve deyimler biyografiler il il Anadolu efsanleri
Atama sorgu zümre eba sivil savunma öğretmen ders kitapları hem gorev dağılımı öğretmen nobet çizelgesi çevre formu çalışma programı arşiv açık öğretim osym teog yök duyuru trafik işaretleri sözler bilmeceler deprem beynimiz çocuğa dini bilgiler sorular cevaplar verimli ders çalışma burs verenler üniversiteler güvengen davranış meb yüz eser sınav soru cevap amerikanın keşfi soykırım Türk tarihi devletleri eğitim motivasyon videoları word excel point mspaint wordart program yazılım donanım skype ascii dos outlook internet frontpage .Read More...

Bizim Okul

İdareci öğretmen ve öğrencilere yönelik bir eğitim sitesi

.

...

...............

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Türk Bayrağının doğuşu efsanesi

image001

Her ülkenin bayrağının doğuş ile ilgili bir efsane vardır. Ama hiç biri Türk Bayrağının doğuşu ile bağdaştırılamaz. Çünkü Türk bayağının doğuşu bir efsaneden değil gerçek bir olaydan meydana gelmiştir.

Türk Bayrağının doğuşuna sebep olan gerçek olay; l. Kosova savaşıdır. Bu savaşı Osmanlı ordusu kazanmış ama Türk askerleri de pek çok şehit vermiştir. Verilen şehitlerin üzüntüsünü yaşayan padişah Murad Hüdavendigar akşam karanlığında savaş meydanını dolaşmaya çıkar.

Padişah savaş meydanını dolaşırken çok ender karşılaşılan bir olaya şahit olur. Gün kararmış akşam olmuş ve ay doğmuştur, berrak havada ayın ve Jüpiter’in gölgesi şehit Türk askerinin göl haline gelmiş kanı üzerine ay ve yıldız şeklinde yansımıştır. Bu olaydan esinlenerek şehit kanlarını temsil  eden kırmızı zemin üzerine yansımış ay ve yıldız Tük Bayrağı olmuştur.

Bu savaşın kazanılması ardından ele geçirilen bir Sırp askeri Padişah Murad Hüdavendigar'a soru sormak bahanesiyle yaklaşır ve gizlediği hançerini padişaha saplayarak şehit olmasına sebep olmuştur.

Murad Hüdavendigar'ın yerine oğlu Yıldırım Bayezid padişah olmuştur.

..

Lütfen Paylaşalım

.

site ekle site ekle http://www.iyisayfa.net/