Turizm Haftası

foto1
Belge form dökümanlar evrak
foto1
Windows word excel powerpoint access frontpage ms paint
foto1
Soru bankası tüm sınıflar branşlar için sorular bilgisayar testleri
foto1
Eba zümre plan hem zümre ve planları
foto1
Açıklamalı atasözleri ve deyimler biyografiler il il Anadolu efsanleri
Atama sorgu zümre eba sivil savunma öğretmen ders kitapları hem gorev dağılımı öğretmen nobet çizelgesi çevre formu çalışma programı arşiv açık öğretim osym teog yök duyuru trafik işaretleri sözler bilmeceler deprem beynimiz çocuğa dini bilgiler sorular cevaplar verimli ders çalışma burs verenler üniversiteler güvengen davranış meb yüz eser sınav soru cevap amerikanın keşfi soykırım Türk tarihi devletleri eğitim motivasyon videoları word excel point mspaint wordart program yazılım donanım skype ascii dos outlook internet frontpage .Read More...

Bizim Okul

İdareci öğretmen ve öğrencilere yönelik bir eğitim sitesi

Tesadüf Değil

Erkeklerin ‘’erkekliği ve erkeklerin ürettiği şiddeti’’ sorgulayarak, yaşanmışlıklarla konuşmaya başlamasının neden çok önemli olduğunu ve kendi açımdan bunun beni korkuttuğunu vurgulamak isterim.Devamı için

...

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

TURİZM HAFTASI
(15–22 Nisan)

İnsanlar, yaşadıkları çevrede olmayan güzellikleri, özellikleri görmek ve tanımak istiyor. Bu amaçla, diğer bölgelere ve başka ülkelere gidiyorlar.

Gezmek, görmek, eğlenmek, dinlenmek, öğrenmek, alışveriş yapmak amacıyla yapılan bu gezilere Turizm denir. Bu tür amaçlarla gezenlere ise  turist diyoruz.

Turizm, bir ülkenin ekonomik yaşamını canlılık kazandırmaktadır. Dış turizm ise, o ülkeye döviz kazandırıyor. Bacasız sanayi de denilen turizmden bazı ülkeler Fransa, İspanya, İtalya gibi çok yüksek miktarda döviz geliri ve geniş istihdam alanı sağlamaktadırlar. Özellikle son yıllarda yurdumuz turizminden de büyük gelişmeler görüyoruz. Turizmin gelişmesi için gerekli olan yollar ,büyük oteller, eğlence yerleri, yapıyoruz. Turizm okullarında becerikli, güler yüzlü personel yetiştiriyoruz. Yurdumuzun doğal güzellikleri ve diğer turistik değerlerimizi, diğer ülkelerin insanlarına tanıtmaya çalışıyoruz.

Yurdumuza gelen turistler bizim konuklarımızdır. Onlara Türk konukseverliğini göstermeliyiz. Her konuda yardımcı olmalıyız. Otel motel lokanta gibi yerleri temiz ve düzenli tutmalıyız. Denizlerimizi, akarsularımızı, göllerimizi, kaplıcalarımızı, kıyılarımızı temiz tutmalıyız.
Yurdumuza gelip de  memnun ayrılan turistler ülkemizi kendi ülkelerinde tanıtacaklar ve daha çok turistin gelmesini sağlayacaklardır. Daha çok turist ise daha çok döviz kazanmamızı sağlayacaktır.

Yurdumuz, turizm zenginlikleri bakımından dünyanın sayılı ülkelerinden biridir. Bir ülkede turizmin gelişmesi için bazı koşulların gerçekleşmesi zorunludur. Yolların güzel olması, ulaşım araçlarının gelişmiş olması, konaklama yerlerinin bol, rahat ve temiz olması gereklidir. Turist yatacağı yerin temiz olmasını ister.

Ülkemize turist gelmesini istiyorsak, onlara karşı güler yüzlü, iyilikse­ver, temiz, hoşgörülü olmalıyız. Turistler konuklarımız sayılır. Konuklarımızı rahat ettirmek için her çabayı göstermeliyiz.

TÜRKİYE

Vurulmuşum toprağına taşına,

Yerdegezen, gökte uçan kuşuna,

Baharına, yazına, kara kışına

Vurulmuşum.

Eli kalem, eli kazma, eli kürek tutan,

Yüzü toprak kokan.

Sınırlarında omuz omuza yatan

İnsanlarına....

Benim yürekli kardeşlerim

Hep senin dostlarındır;

Benim çiğdem kokulu memleketim.

Ekin biçtim tarlalarında demet demet,

Kaval çaldım, koyun güttüm yaylalarında.

Tuza bandım ekmeğimi,

Kolunu yastık yaptım düzünde, bayırında.

Kesemde bereket, gönlümde servetim,

Dizimde kuvveti torbamda katık;

Damarlarımda dolaşan memleketim.

Gözlerin ne güzel deniz mavisi,

Ormanlar urban olmuş yeşil, yeşil;

Uzanır kolların nehirler boyu,

Sıcak kucağında saadetin.

Benim çiğdem kokulu memleketim,

Nice türküler yakıldı senin için;

Destanlar yakıldı, bayrak, bayrak,

Davullar vuruldu, dize geldi zeybeklerin,

Kapında nöbet tuttu yıllar yılı,

Gençliğim, heyecanım, gayretim.

Gözümde nur, içimde sevgi,

Elimde saz, Dilimde türkü memleketim.

Türkiye, doğduğum,

Türkiye, doyduğum;

Türkiye, konduğum yurt!

Sevgim, inancım, özlemim!

Beşiğimi salladın, sendedir mezarım,

Sen, gönlümde yatan memleketim!

Adil TURAN

..

Sorunların geride kalmasına izin vermeyeceğiz

Kahveci: 1 Mayıs’ta gerçek sorunların geride kalmasına izin vermeyeceğiz

Kamu çalışanlarının sorunları ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününe ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci, “1 Mayıs’ta Anıtkabir’de olacağız. 1919 ruhunu yeniden canlandıracağız” dedi. Kahveci, “Emeğin alın terinin sorunların tartışılması gereken bir gün 1 Mayıs ama maalesef bu olmuyor. Her yıl farklı yerlerde yaşanan bazı görüntülere şahit oluyoruz. Basında bu görüntüler öne çıkıyor ve ne yazık ki gerçek sorunlar geride kalıyor. Devamı

Yeni O.O. Geçiş Sistemi Velilerden Geçemedi!

egitim senYeni Ortaöğretime Geçiş Sistemi Velilerden Geçemedi!

Tarih: 03 Mayıs  

TEOG sınavının kaldırılmasının ardından hemen uygulamaya konulacağı duyurulan yeni ortaöğretime geçiş sınavı hakkında velilerin görüşlerine başvurduk. Web sayfamızdan duyurduğumuz ankete katılan 1372 velinin düşüncesine göre, yeni ortaöğretime geçiş sistemi sınıfta kaldı. Devamı

Lütfen Paylaşalım

.

site ekle site ekle http://www.iyisayfa.net/