Müzeler haftası

foto1
Belge form dökümanlar evrak
foto1
Windows word excel powerpoint access frontpage ms paint
foto1
Soru bankası tüm sınıflar branşlar için sorular bilgisayar testleri
foto1
Eba zümre plan hem zümre ve planları
foto1
Açıklamalı atasözleri ve deyimler biyografiler il il Anadolu efsanleri
Atama sorgu zümre eba sivil savunma öğretmen ders kitapları hem gorev dağılımı öğretmen nobet çizelgesi çevre formu çalışma programı arşiv açık öğretim osym teog yök duyuru trafik işaretleri sözler bilmeceler deprem beynimiz çocuğa dini bilgiler sorular cevaplar verimli ders çalışma burs verenler üniversiteler güvengen davranış meb yüz eser sınav soru cevap amerikanın keşfi soykırım Türk tarihi devletleri eğitim motivasyon videoları word excel point mspaint wordart program yazılım donanım skype ascii dos outlook internet frontpage .Read More...

Bizim Okul

İdareci öğretmen ve öğrencilere yönelik bir eğitim sitesi

Tesadüf Değil

Erkeklerin ‘’erkekliği ve erkeklerin ürettiği şiddeti’’ sorgulayarak, yaşanmışlıklarla konuşmaya başlamasının neden çok önemli olduğunu ve kendi açımdan bunun beni korkuttuğunu vurgulamak isterim.Devamı için

...

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Müzeler haftası
(18–24 Mayıs)

MÜZELER HAFTASI

Milletler tarihi ve kültürel zenginlikleri ile öğünür. Bu zenginliklerden en büyük övüncü alması gereken Ülke Bizim ülkemizdir. Çünkü bizim ülkemiz tarih boyunca çeşitli dil, din ve ırklara başkentlik yapmış merkez olmuş ve bu uygarlıkların bıraktıkları eserler yurdumuzun dört bir yanına yayılmış fakat bugüne kadar haklı bir tanıtımı yapılamamıştır.

Müzeler haftası sayesinde bu tanıtımın sağlanmasına çalışmalı gerekli araştırmalar yapılmalı ve gerek basın yayın organlarında gerekse okullarda her türlü tanıtım sağlanmalıdır.

Her yıl 18–24 Mayıs tarihleri arasında kutlanılan müzeler haftası bu eksikliği gidermek için bir fırsat olmuş gerek tarihi gerekse kültürel zenginliklerimizin tanıtımı için basın yayın organlarından ve eğitim kurumlarından faydalanmamıza imkân sağlar. Müzeler haftası ile boyunca gerek tarihi eserler gerekse müzeler halkın ziyaretine açılır, tanıtımları yapılır, okullarda öğrencilere müzelerle ilgili bilgiler verilir.

Sadece Müzeler Haftası dolayısıyla müzelere gezi düzenlemek oralarda bulunan tarihi eserleri tanımak veya tanıtmak deyil aynı zamanda yurdumuzda gerek müzelerde gerekse doğada açık alanlarda bulunan tarihi eserlerin tanıtımı korunması tarihi eserlere verilecek zararların yanlışlığı ve tarihi eser kaçakçılığı gibi ahlak düşüklüğü ve maddi kültürel kayıplara yol açacak davranışlara karşıda halkımızı bilinçlendirmek amacımız olmalıdır.

Halkımızın bu konuda yeterince bilinçlendirilememesi sonucunda birçok tarihi eser tahrif edilmekte veya tarihi eser kaçakçıları tarafından ucuz fiyatlara alınıp yurt dışına kaçırılmakta ve çok yüksek paralar karşılığında satılmaktadır. Son yıllarda tarihi eser kaçakçılığının önüne geçebilmek için uluslararası düzeyde çalışmalar yapılmaktadır ama yine de önü alınamamaktadır.

Bu gibi tehlikelere karşı en büyük koruyucu silah iyi bir eğitimdir. İşte bu amaçla hafta boyunca eğitim ağırlıklı etkinliklere yer verilmesi basın yayın organları aracılığıyla halkın bilinçlendirilmesi yoluna gidilmektedir.

İSTANBUL'U DÜN DOLAŞTIM

İstanbul'u dün dolaştım
Sularından tas tas içtim
bir gün Sarıyer, Kandilli
Ordan Üsküdar'a geçtim.

Gözlerime dolan bulut
Sıyrılıp açıldı;
Minareler saraylar
Çeşmeler, mezarlar
Sularla çevrili
Bu engin bulut...

İstanbul'u dün dolaştım
Kubbelerden sesler içitim;
O büyük aydınlık kapıdan
Başka dünyalara göçtüm.
B. Süha EDİBOĞLU

MÜZE

Tarih nedir bilir misin?
Tarih müzelerin içinde
Geçmişin aylak seslerinin duyulduğu yerdir.
Müze Nedir?
Dedemden kalan
Ev bark,alet makinelerin
saklandığı yerdir.

Yahya TÜRKELİ

MÜZE

Tarih, sanat, kültürün

Hazinesidir müze.

En gerçek bilgileri

O verir hepimize.

Onunla aydınlanır,

En eski uygarlıklar;

Orada sergilenir

Çok değerli varlıklar.

Müzeleri gezmeyi

Hiç ihmal etmeyelim.

Bilgimize yepyeni

Bilgiler ekleyelim.

Antik eser bulursak,

Verelim müzelere;

Tarihi hazinemiz

Ün salsın ülkelere.

Tarihi eserleri

Özenle koruyalım.

Turisti çektiğini

Her an hatırlayalım.

Her turist yurdumuzun

Döviz, reklam kaynağı;

Onu hoşnut tutalım

Gezsin denizi, dağı.

Böylece hem tanınır,

Hem de gelir sağlarız.

Dünyayı ülkemize

Sevgilerle bağlarız.

Naim YILDIZ

..

Sorunların geride kalmasına izin vermeyeceğiz

Kahveci: 1 Mayıs’ta gerçek sorunların geride kalmasına izin vermeyeceğiz

Kamu çalışanlarının sorunları ve 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününe ilişkin değerlendirmelerde bulunan Genel Başkanımız Önder Kahveci, “1 Mayıs’ta Anıtkabir’de olacağız. 1919 ruhunu yeniden canlandıracağız” dedi. Kahveci, “Emeğin alın terinin sorunların tartışılması gereken bir gün 1 Mayıs ama maalesef bu olmuyor. Her yıl farklı yerlerde yaşanan bazı görüntülere şahit oluyoruz. Basında bu görüntüler öne çıkıyor ve ne yazık ki gerçek sorunlar geride kalıyor. Devamı

Yeni O.O. Geçiş Sistemi Velilerden Geçemedi!

egitim senYeni Ortaöğretime Geçiş Sistemi Velilerden Geçemedi!

Tarih: 03 Mayıs  

TEOG sınavının kaldırılmasının ardından hemen uygulamaya konulacağı duyurulan yeni ortaöğretime geçiş sınavı hakkında velilerin görüşlerine başvurduk. Web sayfamızdan duyurduğumuz ankete katılan 1372 velinin düşüncesine göre, yeni ortaöğretime geçiş sistemi sınıfta kaldı. Devamı

Lütfen Paylaşalım

.

site ekle site ekle http://www.iyisayfa.net/