foto1
Belge form dökümanlar evrak
foto1
Windows word excel powerpoint access frontpage ms paint
foto1
Soru bankası tüm sınıflar branşlar için sorular bilgisayar testleri
foto1
Eba zümre plan hem zümre ve planları
foto1
Açıklamalı atasözleri ve deyimler biyografiler il il Anadolu efsanleri
Atama sorgu zümre eba sivil savunma öğretmen ders kitapları hem gorev dağılımı öğretmen nobet çizelgesi çevre formu çalışma programı arşiv açık öğretim osym teog yök duyuru trafik işaretleri sözler bilmeceler deprem beynimiz çocuğa dini bilgiler sorular cevaplar verimli ders çalışma burs verenler üniversiteler güvengen davranış meb yüz eser sınav soru cevap amerikanın keşfi soykırım Türk tarihi devletleri eğitim motivasyon videoları word excel point mspaint wordart program yazılım donanım skype ascii dos outlook internet frontpage .Read More...

Bizim Okul

İdareci öğretmen ve öğrencilere yönelik bir eğitim sitesi

.

...

Kullanıcı Oyu: 0 / 5

Yıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değilYıldız etkin değil
 

Oecd ülkelerine göre daha çok çalışıyor daha az kazanıyoruz

   24.10.2017 - 08:58  282  

Türkiye Kamu-Sen Araştırma Geliştirme Merkezi’nin OECD verilerinden yola çıkarak yaptığı araştırma, Türk çalışanının çok çalışıp az kazandığını ortaya koydu. 

OECD’ye üye 35 ülkedeki satın alma gücü paritesine göre eşitlenmiş milli gelir ile yıllık ortalama çalışma sürelerinin karşılaştırılması yoluyla, bir saatlik çalışmaya karşılık milli gelirden alınan payın ölçüldüğü araştırmada Türkiye, işgücü en ucuz ülkeler arasında 5. sırada yer aldı. Devamı

 

egitim senYükseköğretim Kurumları Sınavı Bu Sene Sonunda Yapılmamalıdır!

Tarih: 20 Ekim 2017

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sınav sistemlerine dair eleştirileriyle alelacele yapılan değişiklikler sonrasında YÖK’ten “Yükseköğretim Kurumları Sınavı”na dair ayrıntılı bilgi geldi. Yapılan açıklama, söz konusu değişikliğin ne kadar ciddiyetsiz ele alındığını bir kez daha ortaya koydu. Devamı

 

 

egitim isYks üzerinden bilime darbe vurulamaz!

Üniversiteye giriş sistemini yapboza çeviren, son olarak da Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) adını verdiği sistemle fırsat eşitliğini kaldıran YÖK ve Milli Eğitim Bakanlığı, son olarak Coğrafya ve Felsefe derslerini önemsizleştirme yoluna gitmiştir. Devamı


 

Kısa ömürlü sistemlerle mesafe katedemeyiz

Eğitim-Bir-Sen Genel Başkan Yardımcısı Mithat Sevin, eğitimin uzun soluklu bir iş olduğunu ve herkesi ilgilendirdiğini belirterek, “Eğitimin ve eğitim çalışanlarının sorunlarına vakıfız. Bu konuda araştırmalar gerçekleştiriyor, şûralar yapıyor, raporlar hazırlıyoruz. Sadece sorunları tespit etmekle yetinmiyor, Devamı


 

Türkiye ve Orta Doğu Amme İdaresi Enstitüsü Görevde Yükselme Sınavı duyurusu...

2017/1. Dönem Açık Öğretim Ortaokulu ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri uzatıldı!

2017/1. Dönem Açık Öğretim Ortaokulu İlk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 30 Ekim 2017 mesai bitimine kadar uzatılmıştır.


2016/3 Dönemine Ait Diplomalar Halk Eğitim Merkezlerine Gönderildi

 2016/3 dönem mezun olan Açık Öğretim Lisesi öğrencilerimizin diplomaları basılarak 05 Ekim 2017 Perşembe günü, bağlı bulundukları Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerine gönderilmiştir. Öğrencilerimiz diplomalarını bağlı bulundukları Koordinatör Halk Eğitim Merkezlerinden alabilirler.  

meblogoMahkeme Kararı İle İl-İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri Şube Müdürü Kadrosuna Görevde Yükselme İle Atama Duyurusu

Duyuru için tıklayınız. 

Başvuruda bulunacak personel listesi için tıklayınız.


 

osymYDS (19 Eylül 2017-YDS Sonbahar Dönemi):Temel Soru Kitapçıklarının ve Cevap Anahtarının Yayımlanması

17 Eylül 2017 tarihinde uygulanan  2017 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavının (2017-YDS Sonbahar Dönemi) Temel Soru Kitapçıkları,  sınava başvuran adayların sınav sorularını inceleyebilmeleri amacıyla ÖSYM’nin Aday İşlemleri Sistemi üzerinden 19 Eylül 2017 tarihinde saat 11: 30'dan itibaren erişime açılmıştır. Sınava başvuran adaylar, 10 gün süreyle ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr İnternet adresinden T.C. Kimlik Numaraları ve şifreleri ile soruların tamamına erişebileceklerdir.2017 Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2017-YDS Sonbahar Dönemi):Temel Soru Kitapçıkları  ve Cevap Anahtarı (% 10)

yokKSYÖ Kurs Duyurusu (15.09.2017)

Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (KSYÖ) Teknik Sekretaryası tarafından İsveçre'nin Spiez kentinde 2018 yılında "Organik Kimya Alanında Yetenek Geliştirme" eğitimi için üç ay süreyle kurs verilecektir.  

Kursun uygulamalı ve teorik organik kimya alanında tecrübeye sahip kimyacılara verilmesi öngörülmekte olup, başvuru sahiplerinin ileri derece İngilizce, Almanca veya Fransızca bilmeleri gerekmektedir.

Üç aylık eğitime Spiez Laboratuvarı tarafından üç aday teklif edilecektir ve bir kişilik program için nihai seçim Kimyasal Silahların Yasaklanması Örgütü (KSYÖ) tarafından Şubat ayında yapılacaktır.

Söz konusu kurs duyurusu ve başvuru şartları ile ilgili bilgiler ekte yer almakta olup, başvuruların 31 Aralık 2017 tarihine kadar doğrudan Spiez Laboratuvarına yapılması ve yapılacak başvurular hakkında Dışişleri Bakanlığı (Uluslararası Güvenlik İşleri Genel Müdürlüğü)'na bilgi verilmesi gerekmektedir.

meblogoÖğretmenlerin 2017 Eylül İl İçi Ve İller Arası İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları

Sonuçlar için tıklayınız

Öğretmenlerin 2017 Yılı Zorunlu Çalışma Yükümlülüğüne Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları

Sonuçlar için tıklayınız


 

Kuveyt Bursu Mülakat Sonuçları Açıklanmıştır.

Kazanan Adayların Dikkatine :

- Asıl ve yedek adayların en az iki yıl geçerli  (2019 Eylül ayı sonuna kadar) pasaport fotokopilerini  ve 1 adet vesikalık fotoğraflarını (arka fonu mavi olacak şekilde) en geç 22 Eylül Cuma günü mesai bitimine kadar tarafımıza iletmeleri gerekmektedir. 

Mülakat sonuçlarını öğrenmek için tıklayınız...


 

"İSTANBUL ÖĞRETMEN AKADEMİLERİ" Başvuruları başladı.

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından bu yıl ikincisi düzenlenecek olan "İstanbul Öğretmen Akademileri"nin başvuruları 11/09/2017-22/09/2017 tarihleri arasında http://akademi.istmem.com adresi üzerinden gerçekleştirilecektir.


2017 Engelli Personel Atamaları 

EKPSS sonucuna göre İstanbul il emrine yerleştirilenlerin 14/09/2017- 25/09/2017 tarihleri arasında başvuru evraklarını teslim etmesi. 

EKPSS sonucuna göre Engelli Personel İstihdamı kapsamında İstanbul İl emrine yerleştirilenlerin 14/09/2017-25/09/2017 tarihleri aralığında aşağıda listelenen evrakları İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü İnsan Kaynakları Personel Atama Şubesine elden (şahsen) teslim etmeleri gerekmektedir. Belirtilen tarihler aralığında aşağıda belirtilen evrakları Müdürlüğümüze teslim etmeyen adayların atamaları yapılmayacaktır.  

Başvuruda İstenilen Belgeler; 

1-Engelli Sağlık Kurul Raporu

2-Diploma asılları veya onaylı örnekleri(diploma aslı ibraz edilmek koşulu ile onay işlemi Müdürlüğümüzce de gerçekleştirilebilecektir.)(diplomalarının düzenlenmemiş olması halinde öğrenim durumlarını belirtmek üzere ilgili kurumlarca usulüne göre verilecek ve daha sonra diploma veya örnekleri ile değiştirilebilecek belgeler)

3- Adli Sicil Kaydı,

4-Askerlik Durum Belgesi,

5-3 (üç) Adet Vesikalık Fotoğraf,

6-Kimlik Aslı ve Fotokopisi,

7-Mal Bildirimi

8-2017 EKPSS/Kura ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesi

9-Herhangi  bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik veya yaşlılık aylığı almadığına dair belge. (Sosyal Güvenlik Kurumlarından alınacaktır.)

10-Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (Bilgisayar Ortamında eksiksiz doldurularak aday tarafından tükenmez kalem ile imzalanacaktır. İmza dışında kalem ile üzerinde herhangi bir değişiklik veya yazı kesinlikle yazılmayacaktır.) 

İSTANBUL İLİNE YERLEŞTİRİLİP GÖREVE BAŞLAMADAN İL DEĞİŞİKLİĞİ YAPMAK İSTEYENLER:

İstanbul İl emrine yerleştirildiği halde başka ilde görev yapmak isteyen engelli (aday) personel, göreve başlamadan önce bir defaya mahsus olmak üzere yer değişikliği hakkını kullanabilecektir. İl değişikliği yapmak isteyen personeller, tek il/ilçe tercihinde bulunarak ekteki dilekçe örneği ile 2017 EKPSS/Kura ÖSYM Yerleştirme Sonuç Belgesini 25/09/2017 tarihine kadar şahsen Müdürlüğümüze teslim edecek veya This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. e-mail adresine İmzasız  dilekçeler işleme alınmayacaktır.

Telefon: 0212 455 04 00 Dahili Hatlar: 438-451-440 

EKLER:

Mal Bildirim Formu
Dilekçe Örneği

Güvenlik Araştırma Formu

koncukGenel başkan: “meb il içi özür tayinlerini yapacak, hayırlı olsun.”

Türkiye Kamu-Sen ve Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk, MEB’in  il içi özür tayini yapılması için çalışma başlatacağının müjdesini verdi. Koncuk, “Gerekirse usulüne göre eleştiririz, tutulan söz yerine gelirse teşekkür etmesini de biliriz.” dedi.

Genel Başkan açıklamasında şu ifadelere yer verdi:  Devamı


 

 

Cins Ayrımcı Değil, Eşitlikçi Müfredat!

egitim senKadın kazanımları bugün siyasal iktidarın sistematik saldırısı altındadır. Siyasal iktidar kadınları yok sayarak, iradesizleştirmek istiyor. Çünkü özgür kadından korkuyor.  Eril zihniyet, kadını yok sayarak kendi köhnemişliğine  göre toplumu yeniden dizayn etmeye çalışmaktadır. Kadın hareketinin yüzyıllardır verdiği eşitlik mücadelesinin kazanımları yok edilmek istenmektedir. Devamı


 

egitim isEğitimin üç şartı: “bilimsellik, laiklik, adalet” çalıştayına katıldık

Genel Başkanımız Orhan Yıldırım’ın konuşmacı olarak katıldığı CHP Eğitim Komisyonu'nun "Eğitimin üç şartı: Bilimsellik, Laiklik ve Adalet" isimli çalıştayı Ankara Bilkent Otel'de gerçekleştirildi.

CHP Eskişehir Milletvekili ve Eğitim Komisyonu Üyesi Prof. Dr. Gaye Usluer’in koordinatörlüğünü üstlendiği çalıştay, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açılış konuşması ile başladı. Devamı

ailkogretim2017/1 ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri başladı !

2017/1 ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri başladı.

İlk kayıt ve kayıt yenileme başlama tarihi: 21 Ağustos

İlk kayıt ve kayıt yenileme bitiş tarihi: 15 Eylül  

Mazerete bağlı ilk kayıt işlemleri 18 - 22 Eylül 2017 

 İlk Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.  

Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız.


meblogo

İl / İlçe Millî Eğitim Şube Müdürlerinin 2017 Yılı Aile Birliği Mazereti ile İsteğe Bağlı Yer Değiştirme Sonuçları açıklandı. Sonuçları öğrenmek için lütfen aşağıdaki linki tıklayınız.

Sonuçları görmek İçin Tıklayınız


Destekleme ve Yetiştirme Kursları 2017-2018 e-Kılavuzu yayınlandı. Kılavuzu görmek için aşağıdaki linke giidiniz.

Kılavuza ulaşmak için tıklayınız.

..

...

Lütfen Paylaşalım

.

site ekle site ekle http://www.iyisayfa.net/